Головна / Блог / Особливості предметної візуалізації в 3DsMAX

Особливості предметної візуалізації в 3DsMAX

3361 На читання: 3 хв
Особенности предметной визуализации

Коли ви бачите зображення товару в каталозі, брошурі, буклеті, то навряд чи замислюєтеся: це фотографія або реалістична 3D-модель. Щоб досягти достовірності, замість фотозйомки у студії 3D-дизайнери використовують предметну візуалізацію. Крок за кроком плоский об’єкт набуває об’єму, «обростає» текстурами та деталями, грамотно висвітлюється та постає у вигідному ракурсі. Створювати таку модель простіше та зручніше у 3Ds Max у поєднанні з рендерами V-Ray або Corona.

Розкажемо, де застосовується предметна візуалізація та як її виконати у 3Ds Max.

Зміст:

Застосування 3D-візуалізації

Перша причина, через яку вибирають 3D-візуалізацію – вона обходиться дешевше, ніж професійна предметна зйомка. Якщо клієнта щось не влаштувало, легко внести редагування і відразу уявити модель зі змінами.

Друга – іноді рендери справляють значно більше враження на замовників, ніж звичайні фото. 3D-модель можна розглянути з різних ракурсів, помістити у вдале оточення, зробити частиною сюжету. Можливості зйомки часто обмежені.

Отже, в яких сферах ви найчастіше зустрінете візуалізацію предметів:

 • Сфера торговлі

  • Реклама, сфера торгівлі. Завдяки предметній візуалізації зручно демонструвати та просувати товари різного призначення. Наприклад, тривимірні моделі товарів для інтернет-магазину допомагають підвищити продажі на сайті, додають унікальності контенту або дозволяють наперед уявити потенційним покупцям майбутні новинки.

 • Дизайн інтер'єру

  • Дизайн інтер’єру. Змодельовані предмети часто стають частиною інтер’єру, додають йому «родзинку». Це може бути елементи декору, меблі, предмети побуту, рослини, техніка тощо.

 • Промисловість

  • Промисловість. За допомогою 3D-уявлення простіше створити прототип виробу для подальшого запуску у виробництво. Ще на стадії розробки така 3D візуалізація допоможе оцінити об’єкт: від зовнішнього вигляду до технічних властивостей.

 • Ресторанний бізнес

  • Ресторанний бізнес. Зазвичай використовується для демонстрації меню або інтер’єру закладу.

 • Продаж меблів

  • Продаж меблів. 3D візуалізація допомагає клієнту визначитися з вибором. Вона точно передає деталі конструкції, матеріали, фурнітуру і показує, як виглядають меблі у різних стилях інтер’єру.

Такі зображення виходять високої якості (fullHD або 4К), з відмінною чіткістю та грамотною передачею кольору.

Створення предметної візуалізації

Предметна візуалізація включає такі етапи:

 • 1. Створення тривимірної моделі необхідного об’єкта та застосування реалістичних текстур.
 • 2. Побудова фону. Він має бути достатньо великого розміру, щоб камера не захоплювала краї. Для предметної візуалізації часто використовують однотонний фон з м’яким розсіяним світлом. Для отримання такого заднього плану створіть новий прямокутник сплайна (тисніть Create → Splines → Rectangle). Перейдіть у режим редагування вершин, видаліть у трикутника два сегменти, а до однієї вершини застосуйте інструмент Filet та модифікатор Extrude. Вийде згладжена площина. Ефект скручування фону по осі дає модифікатор Bend.
 • 3. Налаштування освітлення сцени. Об’єкт повинен бути освітлений так, щоб його форма чітко зчитувалася, створювався потрібний об’єм і не було відчуття «плоскої» фігури. Також важливо витримувати співвідношення світла і тіні, не допускати надмірного розмаїття або пересвіту. Щоб настроїти світло на Vray, натисніть вкладку Create, потім Lights → V-Ray Light.
 • 4. Для більшої реалістичності можуть знадобитися додаткові ефекти: відблиски, відображення, ефект сяйва тощо.
 • 5. Налаштування рендера та безпосередньо прорахунок зображення. Як семплера рекомендуємо вибрати Adaptive DMC, а в свитку Color Mapping поміняти тип на Exponential. Це дозволить запобігти сильним засвітам на підсумковій картинці.

На уроках у рамках нашого курсу з дизайну та архітектури в 3Ds MAX ви познайомитеся з основами моделювання у програмі, навчитеся працювати з матеріалами, налаштовувати світло та камери та багато іншого. Після проходження курсу можете використовувати предметну візуалізацію як для створення окремих об’єктів, так і в проектах інтер’єру або екстер’єру.

Наші курси: