Головна / Блог / Системні вимоги для програми Revit

Системні вимоги для програми Revit

2882 На читання: 7 хв

Якщо ви вирішили зайнятися 3D-проектуванням, то рекомендуємо вам швидше освоїти ПЗ від Autodesk – Revit. У ньому можна проектувати моделі архітектурних споруд, конструкцій, що несуть, і інженерних мереж, створювати реалістичні види в режимі онлайн. Але працювати на слабкому офісному комп’ютері навряд чи вдасться: Revit вимагає високої продуктивності. Розглянемо системні вимоги до “заліза”, які потрібні для комфортної роботи в Revit, а також відповідні ПК та ноутбуки для 3D-візуалізатора.

Зміст:

Комп`ютер для Revit: основні вимоги

revit-archviz

Зібрати “ідеальний” комп’ютер для Revit можна, виходячи з вимог до вихідних параметрів проекту. Чим об’ємніша модель, тим більша ресурсомісткість буде потрібна. Мінімальний розмір файлу не перевищує 100 Мб, але майстри часто працюють з проектами, які важать 700-1000 Мб. На малопотужному «залізі» рендеринг таких обсягів або неможливий, або гальмуватиме. Також програма регулярно отримує оновлення: до кожної наступної версії додаються додаткові функції та інструменти. Найвибагливішою є версія Revit 2021. З повним списком покращень ви можете ознайомитися на офіційному сайті Autodesk, а ми поки що представимо рекомендовану конфігурацію комп’ютера.

Оперативна пам’ять

За відгуками досвідчених візуалізаторів та конструкторів, це головний компонент, що визначає швидкість роботи. У RAM зберігаються всі дані основи проекту, включаючи посилання та пов’язані моделі. Якщо оперативної пам’яті недостатньо, файл довго відкриватиметься і постійно «підвисатиме». Найдовше відкриваються файли, що містять кілька посилань, тому що їхня вага теж підвантажується в «оперативу».

Для Revit 2021 мінімальний обсяг ОЗП становить 8 Гб. Цього достатньо для створення та редагування моделі вагою близько 100 МБ. Можна познайомитися з панеллю управління та функціоналом, виконати навчальний проект.

Процесор

revit-archviz

Переважно брати багатоядерний процесор з максимальною продуктивністю. Якщо розглядати Intel, то Xeon, i3 та i5 підійдуть для невеликих та середніх проектів. Для проектування великих моделей краще брати Intel Core i7 або його еквівалент, наприклад AMD Ryzen 7 3800ХТ. До речі, процесори від AMD з технологією SSE2 трохи бюджетніші, врахуйте цей факт при складанні комп’ютера.

Рекомендуємо звернути увагу на частоту ядра. Чим вища частота, тим швидше програма відгукуватиметься на ваші дії: оновлювати модель, генерувати нові елементи тощо. Мінімальне значення для хорошого процесора – від 2,5 ГГц, рекомендоване – від 3,3 ГГц та вище.

Потужний процесор стане у нагоді для забезпечення роботи в хмарній службі. Якщо потрібно зробити віддалений спільний доступ до проекту, беріть процесор кількома ядрами, краще щонайменше 6.

Кеш процесора

Кеш-пам’ять збільшує швидкість роботи з файлами. У процесі створення проекту дані з жорсткого диска завантажуються на оперативну пам’ять. Процесор зберігає в кеш лише ті дані, з якими ви працюєте зараз. Об’єм кешу невеликий – кілька десятків мегабайт. Кеш-пам’ять може бути трьох рівнів: L1, L2 та L3. Чим вище рівень, тим ємніший кеш у процесора. Наприклад, у процесора рівня L1 обсяг середньому дорівнює 8 Мб, у L2 – 12 Мб, L3 – 16 Мб. Для комфортної взаємодії з даними Revit вибирайте ЦПУ з кешем щонайменше 12 Мб.

Відеокарта

revit-archviz

Продуктивність відеокарти впливає на швидкість рендерингу, особливо складних сцен та конструкцій, де багато об’єктів, текстур та ефектів. З потужною відеокартою ви зможете бути багатозадачними та запускати інші програми паралельно з рендерингом.

Для «Ревіту» підійдуть як ігрові, так і професійні графічні карти. Перші дешевші, а за ефективністю майже не поступаються професійним. Базовий обсяг відеопам’яті – 4 Гб для нескладних проектів, 8 та більше Гб для складних об’ємних моделей. На практиці добре зарекомендували себе карти серії Quadro від Nvidia, AMD Radeon Pro, Radeon Pro WX. Відеокарта повинна підтримувати драйвера DirectX 11 та Shader Model 5.

Жорсткий диск

Для свого програмного продукту Autodesk рекомендують використовувати жорсткий диск з високою швидкістю (від 10 тис. оборотів за хвилину) або твердотільний накопичувач SSD. При цьому SSD працює набагато швидше за HDD, і його частіше використовують сучасні візуалізатори.

Від швидкості диска залежить продуктивність програми: час збереження локальної моделі, обмін даними з дисками Windows, робота з хмарами точок. При установці сам Revit займає близько 8 Гб простору. Але на диску місця має бути із значним запасом. За офіційними рекомендаціями потрібно не менше 30 Гб, практично краще запастися 100 і 200 Гб. Адже що більше проектів ви створите, то менше вільного простору залишиться. Тим більше, Ревіт автоматично зберігає на жорсткий диск пов’язані моделі, кеш-пам’ять BIM 360, локальні копії файлів-сховищ.

Роздільна здатність екрану

revit-archviz

Мінімальною екранною роздільною здатністю для повноцінної роботи буде монітор 1280×1024 з підтримкою режиму True Color. Проте що більше діагональ, то краще. Для складних масштабних моделей потрібна роздільна здатність 1920×1200. Інтерфейс та стрічка «Ревіт» відмінно адаптуються під різні дозволи. Якщо мова про ПК, то бажано вибирати професійний монітор з діагоналлю 30-34 дюйми, а також за допомогою 4к дозволу. 4к монітор забезпечує чіткість та деталізацію проекту, хоч і сильно навантажує відеокарту. Для ноутбука підійде діагональ 17 дюймів. Зазвичай досвідчені інженери-конструктори працюють із двома моніторами діагоналлю не менше 22 дюймів та з Full HD. На одному моніторі вирує процес редагування в Revit, на іншому відкриті браузер, електронна пошта та інші програми.

Швидкість мережі

Revit має можливість спільного доступу до проекту, тому необхідний високошвидкісний інтернет – не менше 1 Гбіт/сек. Для проектування через BIM 360 достатньо швидкості з’єднання від 20 Мбіт/сек. Для роботи в хмарній службі потрібен доступ до мережі на швидкості від 5 Мбіт/сек (для кожного користувача, який бере участь у передачі пакетів даних).

Також вам знадобиться актуальна версія будь-якого браузера та підключення до інтернету для перевірки ліцензії. Якщо доступу до мережі не буде, автоматично активується пробна версія програмного забезпечення, розрахована на 30 днів.

ТОП кращих ПК і ноутбуків для роботи в Revit

Серед тих, хто почав освоювати «Ревіт», часто трапляється питання, на чому працювати – на ноутбуці чи стаціонарному комп’ютері. З погляду продуктивності, звісно, виграє ПК. До того ж ви можете зібрати залізо на свій смак, при необхідності міняти комплектуючі. Ноутбук стане в нагоді, якщо ви мобільні: часто переїжджаєте, працюєте з різних точок/офісів і т.д.

Ми обрали п’ять робочих інструментів, із якими освоєння Revit буде комфортним.

  • revit-archviz
  • 1. HYPERPC LUMEN PRO 4. Найновіший процесор CoreTM i9-11900K з тактовою частотою 5,5 ГГц добре підійде для моделювання у графічних редакторах. Технологія HYPERPC WaterCooling 240 RGB забезпечить охолодження ПК та максимальну продуктивність процесора. ПК оснащений професійною відеокартою NVIDIA Quadro RTX, що дозволяє працювати з 3D-анімацією та високою деталізацією зображень. Завдяки SSD та ємному жорсткому диску можна запускати кілька паралельних програм без “підвисання”.
  • 2. ASUS ROG Strix GT15CK-RU018T. Ігровий комп’ютер призначений для проектування моделей середньої складності. На борту шестиядерний процесор Core i5-10400 із піковою тактовою частотою 4,3 ГГц. Як графічна карта тут заявлена ​​NVIDIA GeForce GTX 1650. Оперативна пам’ять за замовчуванням 8 Гб, при необхідності цей обсяг завжди можна збільшити.
  • 3. HP Z4 G4. Професійна робоча станція для проектування та візуалізації на базі процесора Intel Xeon W. Підходить для багатозадачності: ОЗУ – 16 Гб пам’яті; об’єм жорсткого диска 1 Тб; а також твердотільний накопичувач SSD ємністю 256 Гб.
  • 4. Dell Precision 5540. Рішення для «мобільних» візуалізаторів – ноутбук важить близько 2 кг, але має потужний функціонал. Процесор Intel Core i9 9880H із тактовою частотою до 4,8 ГГц. Автономний час роботи сягає 3 годин. Встановлено графічну картку від NVIDIA сімейства Quadro. Діагональ екрану – 15,6 дюйми.
  • 5. MSI GP76 Leopard 10UG. Новинка 2020-2021 року для архітекторів та візуалізаторів з ЦПУ Intel Core i7-10750H та продуктивною відеокартою NVIDIA GeForce RTX 3070. Обсяг оперативи 16 Гб, що підійде для повсякденних завдань у «Ревіт» та рендерингу середніх проектів. Яскравий дисплей 17,3 дюйма і з IPS-матрицею забезпечує хорошу передачу кольору.

Яку техніку вибрати, вирішувати лише користувачеві, виходячи з поставлених завдань у Revit. За бажання можна прокачати комп’ютер, просто збільшивши обсяги RAM і жорсткого диска. Навіть ці два компоненти дадуть приріст у продуктивності, а ви зможете навчитися основ роботи в програмі і створити перші інженерні проекти.

Наші курси: